WesołeZwierzakiPiesŻywienie psówCzy psy mogą jeść truskawki?

Czy psy mogą jeść truskawki?

Truskawki są pełne zdrowych składników odżywczych, które są dobre dla psów, ale jak każda dobra rzecz, najlepiej spożywać je z umiarem. Nie są toksyczne ani trujące dla psów, ale zawierają cukier, a zbyt duża jego ilość może powodować rozstrój żołądka.

Zawsze pytaj swojego weterynarza przed dzieleniem się pokarmem ludzkim ze swoimi psami, w tym truskawkami, ponieważ psy z pewnymi schorzeniami mogą nie być w stanie sobie z nimi poradzić. Oto, co powinieneś wiedzieć o karmieniu psów tymi pysznymi smakołykami.

Korzyści z truskawek dla psów

Świeże truskawki lub niesłodzone mrożone truskawki mają wiele zalet żywieniowych dla psów. Oto tylko kilka:

 • Bogate w witaminy C, B1, B6 i K, które wzmacniają układ odpornościowy
 • Wysoka zawartość minerałów, w tym potasu, jodu, magnezu i kwasu foliowego
 • Duże ilości błonnika, wspomaga trawienie
 • Zawierają kwasy Omega-3 dla zdrowia skóry i sierści.
 • Zawierają enzym, który może pomóc wybielić zęby Twojego psa

[irp]

Jak karmić psa truskawkami?

Zawsze powinieneś skonsultować się z weterynarzem przed podaniem truskawek, aby określić odpowiednią wielkość porcji dla swojego psa.

Nawet zdrowa przekąska taka jak truskawki powinna być uwzględniona w optymalnej, zbilansowanej codziennej diecie Twojego psa. Zalecenia:

 • Podawanie psu wyłącznie świeżych lub niesłodzonych mrożonych truskawek. Nie podawaj truskawek w puszkach, w cukrze lub w syropie. Zawartość cukru jest zbyt wysoka, a te produkty mogą zawierać konserwanty i słodziki, takie jak ksylitol, które mogą być śmiertelne. I pomiń te w polewie czekoladowej, ponieważ czekolada jest toksyczna dla psów.
 • Usuwaj szypułki oraz pokrój jagody na małe kawałki, aby uniknąć potencjalnego ryzyka zadławienia. Chociaż szypułki nie są toksyczne, spożywanie ich może prowadzić do rozstroju żołądka.
 • Krojenie lub siekanie na kawałki wielkości kęsa: dla mniejszych psów zacieranie lub robienie puree z jagód i dodawanie ich do regularnej karmy Twojego psa.
 • Dodanie kilku małych kawałków do przygotowanej przez psa karmy jako zastrzyk witamin.

Jeśli to możliwe kupowanie i podawanie ekologicznych truskawek jest najlepszym rozwiązaniem; tak czy inaczej, ostrożne i dokładne umycie owoców jest niezbędne przed podaniem.

Podobnie jak w przypadku każdego nowego składnika odżywczego dodanego do diety Twojego zwierzaka, zacznij podawać truskawki w małych ilościach, aby zobaczyć jak dobrze są trawione.

Miękki stolec lub biegunka mogą wskazywać, że truskawki nie są odpowiednie dla twojego psa lub że zjadł za dużo.

[irp]

Czy psy mogą jeść lody truskawkowe, galaretkę truskawkową?

Podczas gdy Twój pies z pewnością może cieszyć się świeżymi truskawkami, najlepiej unikać karmienia go innymi słodkimi truskawkowymi przysmakami, takimi jak truskawkowy jogurt lub truskawkowa galaretka.

Inne owocowe dla Twojego psa

Weterynarze zalecają, aby każdy rodzaj przysmaku stanowił tylko około 10 procent diety psa. Istnieją inne owoce, którymi możesz karmić swojego psa, które są bezpieczne i mogą przyczynić się do utrzymania ich w zdrowiu. Oto kilka innych:

Często zadawane pytania

 1. Ile truskawek dziennie może jeść pies?

  Dla małego psa wystarczy jedna truskawka dziennie pokrojona na małe kawałki, dla średnich psów 3-4 truskawki, a dla większych psów do 5 truskawek.

 2. Czy psy mogą jeść białą część lub niedojrzałe truskawki?

  Nie, to nie jest dobry pomysł, ponieważ może to prowadzić do zaburzeń trawienia.

 3. Czy psy mogą jeść nasiona truskawek?

  Tak, nasiona truskawek są bezpieczne dla psów.

 4. Czy truskawki są toksyczne dla psów?

  Świeże truskawki bez problemu możesz podawać swojemu psu, jednak nie należy podawać psu truskawek z puszki ani truskawek w syropie

ZOBACZ TAKŻE