WesołeZwierzakiPiesŻywienie psówCzy psy mogą jeść arbuza? Wszystko co musisz wiedzieć

Czy psy mogą jeść arbuza? Wszystko co musisz wiedzieć

Jeśli zastanawiasz się, czy psy mogą jeść arbuza, ile i jak często, dobrą wiadomością jest to, że ten soczysty, słodki, pyszny melon, świeży lub mrożony, jest bezpieczny dla psów.

Niskokaloryczny i bogaty w składniki odżywcze jest zdrowym dodatkiem do diety Twojego psa, jeśli jest podawany z umiarem i przy zachowaniu kilku środków ostrożności, takich jak usuwanie nasion i skórki.

Ten owoc zawiera mnóstwo witamin i składników odżywczych, które są korzystne dla zdrowia Twojego psa, a w 92% składają się z wody, dzięki czemu mogą być szczególnie orzeźwiające w upalny dzień.

Jednak zbyt wiele dobrych rzeczy może być złych, a skórki i nasiona arbuzów mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Ważne jest, aby wiedzieć, jak bezpiecznie podawać go swojemu psu, aby nie zachorował.

Oto, co powinieneś wiedzieć o karmieniu psów arbuzem.

Korzyści z arbuza dla psów

Oprócz tego, że jest smacznym letnim przysmakiem, świeży lub mrożony arbuz ma również wiele wartości odżywczych dla psów.

 • Wysoka zawartość witamin A, B1, B5, B6 i C
 • Bogata w minerały, w tym potas i magnez
 • Wysoka zawartość przeciwutleniaczy karotenoidów, w tym beta-karotenu i likopenu
 • Niskokaloryczny
 • Wysoka zawartość wody zapewnia pomocne nawodnienie

Tylko naturalny arbuz

Słodkie produkty, które zawierają arbuza lub cokolwiek, co jest sztucznie aromatyzowane arbuzem, prawdopodobnie nie są dobrym pomysłem dla psów. Zwykle są pełne cukru, chemikaliów lub innych substancji, które mogą wywołać chorobę u psa.

Zbyt dużo cukru może prowadzić do zaburzeń żołądkowo-jelitowych w krótkim okresie czasu i cukrzycy lub otyłości w dłuższej perspektywie.

Sztuczne słodziki, takie jak ksylitol, mogą być nawet toksyczne dla psów, więc trzymaj się zwykłego arbuza, który sam przygotowujesz. W ten sposób wiesz, co w nim jest.

Jak karmić psy arbuzem

Zawsze powinieneś skonsultować się z weterynarzem przed podaniem swojemu pupilowi arbuza, aby określić odpowiednią wielkość porcji dla swojego psa.

Nawet zdrowa przekąska, taka jak arbuz powinna być uwzględniona w optymalnej, zbilansowanej codziennej diecie Twojego psa. Zalecenia wterynarza:

 • Karm psa wyłącznie świeżym lub niesłodzonym mrożonym arbuzem. Nie karm go arbuzem z puszki, z cukrem lub tym zanurzonym w syropie. Zawartość cukru jest zbyt wysoka, a te produkty mogą zawierać konserwanty i słodziki, takie jak ksylitol, które mogą być śmiertelne dla psów.
 • Podawaj arbuza bez skórki, ponieważ zielono-biała część skórki może niekorzystnie wpływać na żołądek psa. Usuń wszelkie nasiona z melona, ​​ponieważ mogą one powodować zablokowanie jelit, a także mogą stwarzać ryzyko zadławienia.
 • Pozwól psu skubać kawałek arbuza pod twoim nadzorem lub po prostu pokrój różowe kawałki owocu na kawałki wielkości kęsa. Zamroź kawałki arbuza wielkości kęsa, aby uzyskać świeży, owocowy lód dla swojego szczeniaka.
 • Dodaj kilka małych kawałków do przygotowanej przez psa karmy jako zastrzyk witamin.

Ile arbuza może zjeść mój pies?

Umiar jest kluczem. Podobnie jak wiele innych owoców, zbyt dużo arbuza może powodować luźny stolec, więc najlepiej podać swojemu szczeniakowi kilka małych kawałków arbuza z usuniętą skórką i pestkami, a następnie obserwować go, aby upewnić się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Podawaj swojemu psu małe kawałki arbuza, aby uniknąć ryzyka zadławienia oraz trzymaj skórki i nasiona poza jego zasięgiem.

Często zadawane pytania

 1. Czy psy mogą jeść skórkę arbuza?

  Nie, psy nie powinny jeść części zielonej i białej skórki arbuza, ponieważ mogą one powodować potencjalne problemy z trawieniem, a także potencjalne problemy z zadławieniem, jeśli są spożywane w dużych kawałkach.

 2. Czy psy mogą jeść nasiona arbuza?

  Najlepiej unikać podawania psu nasion arbuza. Prostym, bezstresowym rozwiązaniem jest wybór arbuzów bez pestek, które nie zawierają twardych czarnych nasion.

 3. Dlaczego psy lubią arbuzy?

  Podobnie jak my ludzie, psy również mogą uznać arbuza za orzeźwiający smakołyk. Jest smaczny, słodki, soczysty, a podawany w stanie zamrożonym może dodatkowo schłodzić ciało psa.

ZOBACZ TAKŻE