WesołeZwierzakiPiesŻywienie psówCzy pies może jeść ogórki? Poznaj wspaniałe korzyści z ogórków dla psów

Czy pies może jeść ogórki? Poznaj wspaniałe korzyści z ogórków dla psów

Czy psy mogą jeść ogórki? Może przygotowywałeś sałatkę i Twój pies przypadkowo złapał kawałek ogórka, a może szukasz zdrowych smakołyków dla swojego psa. Ludzie mogą jeść ogórki, więc czy ogórki są bezpieczne dla psów?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, pies może jeść ogórki, o ile trzyma się z dala od marynat. W rzeczywistości dzięki niskiej wartości kalorycznej i zawartości wody, ogórek może stanowić doskonałą zdrową ucztę dla Twojego psa.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć przed podaniem ogórków swojemu psu.

Czy psy mogą jeść ogórki?

Tak, psy mogą jeść ogórki!

Ogórki są całkowicie bezpieczne dla szczeniąt. W rzeczywistości są niskokaloryczną i zdrową przekąską dla psiaka. Chrupiąca skóra i orzeźwiający wybuch soczystych wnętrzności są popularne wśród wielu szczeniąt i pomagają utrzymać je zarówno nawilżone, jak i pełne.

Dwa główne czynniki, które wpływają na to, czy pies może spożywać pokarm dla ludzi, to zawartość soli i tłuszczu w pokarmie. Na szczęście ogórki mają naturalnie bardzo niską zawartość soli i tłuszczu. To sprawia, że ​​jest to bezpieczny wybór dla twojego futrzanego przyjaciela.

[irp]

Czy ogórek to dobry wybór dla psa?

Ogórki to żywność, która jest fantastycznie zdrowa zarówno dla ludzi, jak i psów.

Biorąc pod uwagę wysoką zawartość wody, ogórki pomagają utrzymać nawodnienie. Ponieważ ogórek jest twardy i orzeźwiający, świetnie nadaje się dla ząbkujących szczeniąt, aby złagodzić ból.

Ponieważ ogórki są bardzo niskotłuszczowymi przekąskami, stanowią doskonałe przysmaki dla psiaków, które muszą być na diecie niskokalorycznej lub niskotłuszczowej. Jeśli twoje szczenię jest podatne na zapalenie trzustki, oznacza to, że ogórki mogą być dla nich doskonałą alternatywą.

Ogórek może również stanowić doskonałą karmę wypełniającą dla psów na kontrolowanej diecie lub jako przekąskę zastępującą zamiast wysokokalorycznych lub wysoko przetworzonych przysmaków dla psów.

Ogórek jest również dobry dla psów, ponieważ jest źródłem błonnika, który pomaga w utrzymaniu zdrowego układu pokarmowego psa i jego prawidłowej pracy.

Czy pies może jeść kiszone ogórki?

Niektóre pikle nie są toksyczne dla psów. Zależy to jednak od składników użytych w procesie solenia lub marynowania. Większość ogórków robi się przez peklowanie ogórków w mieszaninie soli, octu i wody.

Jednak niektóre odmiany marynaty wykorzystują w procesie marynowania dodatkowe składniki, takie jak papryka, cebula i czosnek. Składniki takie jak cebula i czosnek są toksyczne dla psów.

I tylko dlatego, że marynata nie jest trująca, nie oznacza to, że jest świetną przekąską dla twojego psa.

Dzieje się tak, ponieważ ogórki kiszone mają wysoką zawartość sodu, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia Twojego psa. Dzieje się tak, ponieważ zbyt dużo soli w diecie psa może prowadzić do zatrucia sodem lub hipernatremii.

Te stany są rzadkie, ale mogą prowadzić do wymiotów, biegunki, odwodnienia, utraty koordynacji, a nawet drgawek. Jeśli jest to bardzo ciężki przypadek lub nie jest leczony może prowadzić do uszkodzenia wątroby i nerek. W najgorszym przypadku Twój pies może zapaść w śpiączkę lub umrzeć.

[irp]

Czy istnieje ryzyko karmienia psa ogórkami?

Na szczęście istnieje bardzo niewiele zagrożeń związanych z karmieniem psa świeżym ogórkiem. Największym ryzykiem jest zakrztuszenie się, którego można uniknąć, krojąc ogórka na małe kawałki przed podaniem go psiakowi.

Nie dawaj swojemu psu całego ogórka do żucia, ma to na celu zarówno zmniejszenie ryzyka zadławienia, jak i zapobieganie ryzyku przejadania się.

Przejadanie się ogórkami

Spożywanie zbyt dużej ilości ogórka może powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe i dyskomfort u psa. Zwykle nie prowadzi to do żadnej poważnej choroby, ale często może wystąpić ból żołądka i być może biegunka.

Aby uniknąć zarówno przejadania się, jak i zadławienia po prostu upewnij się, że karmisz psa tylko ogórkiem pokrojonym na małe kawałki i karmisz go z umiarem. Weterynarze poinformowali, że pies może jeść ogórki, o ile stanowi on mniej niż 10% dziennego spożycia.

Ogórki mogą być bardzo zdrowe, a nawet zawierać wspaniałe witaminy i minerały, ale wciąż brakuje im wartości odżywczych. W końcu to głównie woda. Z tego powodu ważne jest, aby nie przekarmiać psa ogórkiem i zapewnić mu zdrową, zbilansowaną dietę, która dostarcza wszystkich potrzebnych mu witamin i minerałów.

Czy są jakieś psy, które nie powinny jeść ogórków?

Dla większości szczeniąt ogórki to prawdziwa uczta. Szanse na uczulenie psiaka na ogórka są niewielkie, ale nie niemożliwe. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju karmy, reakcja Twojego psa na ogórki będzie zależeć od indywidualnej wrażliwości Twojego zwierzaka.

W rzadkich przypadkach, gdy Twój pies wykaże objawy niepożądanej reakcji na ogórki, nie podawaj mu ich więcej i skontaktuj się z weterynarzem w celu uzyskania porady.

[irp]

Podsumowując: czy pies może jeść ogórki?

Tak, psy mogą jeść ogórki. Jest to nietoksyczne warzywo, które może stanowić smaczny przysmak lub niskotłuszczową przekąskę, idealną dla głodnego psa, który nie może się doczekać obiadu. Pamiętaj tylko, aby pokroić go na małe kawałki i podawać z umiarem.

ZOBACZ TAKŻE