WesołeZwierzakiPiesŻywienie psówJaka kasza dla psa? Czym karmić psa - kasza czy ryż?

Jaka kasza dla psa? Czym karmić psa – kasza czy ryż?

Jeśli zastanawiałeś się „ czy możesz dać psu kaszę? ”, odpowiedź brzmi TAK – możesz dawać ją psom, o ile dobrze ją przygotujesz.
Pamiętaj o ugotowaniu i zrobieniu z nie lekkostrawnego posiłku. Kasza może być dodawana do regularnych posiłków Twojego psa lub używana jako baza do domowych przysmaków dla psów.

czy pies może jeść kaszę

W tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym jest kasza, czy Twój pupil może ją jeść bez żadnych konsekwencji oraz jakie są jej korzyści zdrowotne i skutki uboczne.

Czy pies może jeść kaszę?

Kasza, podobnie jak ryż i makaron jest źródłem węglowodanów. Ważne jest, aby zrozumieć, że istnieje kilka rodzajów kaszy i nie wszystkie z nich należy podawać psom.

Szczególnie ważne jest, aby znać różnicę między kaszami glutenowymi i bezglutenowymi, jeśli masz psa z alergią.

Kasze nie muszą występować w diecie psa, a wręcz nie jest to odpowiednie jedzenie dla psa.

Kasze nie są też wskazane dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym, które cierpią na częste biegunki i wzdęcia.

Jeśli jednak Twój pies ma apetyt na słodycze, możesz przygotować dla niego zdrowe przekąski na bazie kaszy.

Zobacz też:  Czy pies może jeść miód?

Co zawiera kasza, odpowiednie zboże dla psa?

Kasze to surowe formy ziaren takich jak jęczmień, owies, żyto i pszenica. Są to produkty pełnoziarniste zawierające otręby, kiełki i bielmo.

Otręby są częścią dostarczającą błonnika, kiełki są częścią rozrodczą, podczas gdy bielmo zawiera skrobię (a w niektórych przypadkach także olej i białko).

Zobacz też

Ponieważ ziarno nie jest zbytnio przerabiane, kasza zawiera wysokie wartości odżywcze, często jest stosowana jako wypełniacz w diecie psa.

Czy pies może jeść kaszę gryczaną?

Gryka nie zawiera glutenu, jest źródłem błonnika i pomaga utrzymać zdrowie przewodu pokarmowego, trawiennego szczeniąt, zwłaszcza u psów z problemami żołądkowo-jelitowymi. Jest też źródłem manganu, żelaza i magnezu.

Pomaga również psom z wysokim poziomem cukru we krwi, ponieważ spowalnia wchłanianie glukozy do organizmu. Jest świetnym zamiennikiem dla psów wrażliwych na pszenicę.

Czy pies może jeść kaszę jęczmienną, pęczak?

Tak podobnie jak bulgur. Jęczmień jest bezpieczny dla psów. Ma niską zawartość cholesterolu, ale jest węglowodanem, który nie powinien być główną cechą diety Twojego psa.

Jeśli Twój pies otrzymuje dużo białka na bazie mięsa, od czasu do czasu zjedzenie odrobiny jęczmienia nie stanowi problemu.

Czy pies może jeść kaszę owsianą?

Podobnie jak kasza gryczana odpowiednio przygotowane płatki owsiane mogą być zdrowym dodatkiem do diety Twojego psiaka.

Pamiętaj, aby karmić psy tylko gotowanymi płatkami owsianymi i wybieraj zwykłe odmiany przygotowane z wodą zamiast mleka.

Należy jednak pamiętać, że płatki owsiane powinny być częścią zbilansowanej diety i nie zastępować komercyjnej karmy dla psów.

Zobacz też:  Czy psy mogą jeść jabłka? Czy jabłka są bezpieczne czy toksyczne dla psów?

Czy kasza jaglana dla psa jest odpowiednia?

Tak! Proso jest źródłem witamin z grupy B, a zawarty w nim fosfor jest niezbędny dla zdrowych kości, a żelazo utrzymuje poziom energii i ogólny stan zdrowia.

Czy pies może jeść kaszę amarantus?

Tak, możesz. Wiele nowoczesnych masowo produkowanych karm dla psów zawiera to ziarno jako źródło składników odżywczych oraz szereg witamin, które pomogą Twojemu psu zachować sprawność i zdrowie.

Nigdy nie miesza tej kaszy z innymi składnikami, które mogłyby zaszkodzić Twojemu psu, takimi jak na przykład cebula lub czosnek.

Podsumowanie

Domowe posiłki mogą wydawać się zdrową alternatywą. Jednak samodzielne gotowanie dla psa stanowi wyzwanie, aby odpowiednio przygotować pożywienie, musisz poznać szczegółowe informacje na temat żywienia zwierząt.

Mimo najlepszych chęci, posiłki opiekunów czworonogów czasami nie dostarczają psom wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Zamiast zastanawiać się, czy psy mogą jeść kaszę, lepiej postawić na wysokiej jakości suchą karmę w psiej diecie, która zadba o zdrowie i dobre samopoczucie Twojego pupila.

ZOBACZ TAKŻE