WesołeZwierzakiPiesŻywienie psówCzy pies może jeść chleb? Czy chleb jest bezpieczny dla psów?

Czy pies może jeść chleb? Czy chleb jest bezpieczny dla psów?

Ach, chleb — smakołyk równie kuszący dla zmysłów węchu, jak dla kubków smakowych i kuszący tak samo dla psów, jak dla ludzi. Ale czy pies może jeść chleb?

Zapewne pytasz o to, jeśli chcesz podzielić się kęsem kanapki lub tosta z psiakiem, a może Twój pies przypadkowo złapał kęs chleba, gdy nie patrzyłeś.

Czy możesz podzielić się kawałkiem ze swoim czworonożnym przyjacielem, gdy przyjdą do stołu i będą patrzeć tym swoim kochanym zwrokiem? Krótka odpowiedź brzmi: to zależy, co jest w tym kawałku.

Oto, co musisz wiedzieć o tym, czy możesz podzielić się kęsem chleba ze swoim psem.

Czy chleb może zaszkodzić mojemu psu?

Eksperci są zgodni, że niewielka ilość zwykłego białego lub pszennego chleba nie powinna zaszkodzić Twojemu psu, pod warunkiem, że nie ma alergii na pszenicę.

Ale tak jak w przypadku ludzi, ważne jest, aby nie nadużywać tego bogatego w węglowodany pokarmu, który jest bogaty w kalorie i ubogi w składniki odżywcze.

Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić listę składników. Powinieneś unikać podawania swojemu psu czegokolwiek z rodzynkami, czosnkiem, orzechami lub ksylitolem – sztucznym słodzikiem.

Mają one różny stopień toksyczności dla psów i mogą powodować różne dolegliwości od biegunki po zapalenie trzustki, a nawet niewydolność nerek.

[irp]

Czy pies jedząc chleb będzie zdrowszy?

Oprócz tego, że jest smacznym okazjonalnym przysmakiem, chleb zawiera błonnik, zwłaszcza pieczywo pełnoziarniste lub inne pieczywo zbożowe, co może być korzystne dla diety Twojego psa, jeśli go brakuje.

Musisz jednak porozmawiać z weterynarzem przed dodaniem chleba jako regularnego suplementu diety, ponieważ mogą istnieć zdrowsze opcje.

Niektórzy używają chleba, aby uspokoić rozstrój żołądka psa, ale weterynarze zgadzają się, że zwykły biały ryż jest bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Ile chleba można podać swojemu psu?

Jedna lub dwie kromki chleba mogą pomóc Twojemu psu schudnąć. Tak, ponieważ chleb jest zrobiony z pszenicy, zdrowego błonnika pokarmowego i może pomóc schudnąć Twojemu psiakowi.

Jeśli Twój pies jest otyły, wypróbuj dietę rotacyjną z posiłkami zawierającymi błonnik, takimi jak zielona fasola, brokuły, kalafior, seler, sałata, kantalupa, arbuz i chleb.

Możesz zaplanować swój plan posiłków dla psów na tydzień. Wieczorem podawaj trochę chleba z masłem orzechowym, cynamonem, serem lub domowym sosem jabłkowym lub pomidorowym.

Spróbuj podawać psu jedną lub dwie kromki chleba dwa razy w tygodniu. Trzymaj się jednak granicy!

Jaki rodzaj chleba możesz podać Twojemu psiakowi?

Chleb jest ogólnie dobry dla zdrowia psów. Ale istnieje wiele rodzajów chleba, w których zawarta jest cebula, czosnek, chleb żytni, rodzynkowy, pszenny, pełnoziarnisty, wieloziarnisty, bananowy, brązowy lub biały.

Wiele gatunków chleba może zawierać toksyczne substancje dla twojego psa. Na przykład chleb bananowy wypiekany jest z orzechami, rodzynkami lub winogronami.

Dlatego należy unikać niektórych rodzajów chleba z diety psa! Teraz podam tylko rodzaje pieczywa, których należy unikać w diecie Twojego psa!

Rodzaj pieczywa, którego nie wolno podawać psu!

Chleb cebulowy lub czosnkowy: Cebula i czosnek to toksyczne substancje, które mogą zatruć żołądek psa. Ponadto pieczywo cebulowe lub czosnkowe może niepokoić żołądek psa, a nawet zaszkodzić jego zdrowiu.

Chleb Bananowy: Banan jest dobry dla psów. Ale chleb bananowy jest zabroniony dla psów. Ponieważ zawiera orzechy, rodzynki, jest to całkowicie zabronione w diecie Twojego psa. Chleb z rodzynkami: Wiesz już, że rodzynki są złe dla psów.

Chleb kukurydziany: Kukurydza jest zawsze tajemnicą w diecie psa. Chleb kukurydziany również podrażnia żołądek twojego psa.

Chleb, którym może cieszyć się Twój piesek

Poza zakazanymi rodzajami chleba wszystkie rodzaje chleba, takie jak chleb dyniowy, wieloziarnisty, pełnoziarnisty, żytni, są dopuszczalne dla twojego psa i na pewno będą się nim cieszyć zwłaszcza z masłem orzechowym, serem lub sosem.

Mój piesek uwielbia pieczywo dyniowe lub pszenne bardziej niż inne rodzaje pieczywa.

[irp]

W jakich okolicznościach chleb może pomóc Twojemu pupilowi?

Wielu weterynarzy sugeruje dodanie chleba do diety psa, jeśli ma rozstrój żołądka, wymioty, biegunkę lub otyłość. Ponadto chleb staje się najbardziej niezawodnym lekarstwem dla weterynarzy, jeśli pies zjadł przedmiot o ostrych krawędziach, igłę, gwoździe, długą przędzę lub inne przedmioty ze sznurka.

Igły, gwoździe lub inne obce przedmioty mogą zatkać brzuszek psa. Mogą również blokować przewód pokarmowy psa. W związku z tym chleb może łatwo usunąć gwoździe, igły przyklejając się do nich.

Chleb może chronić przełyk i przewód pokarmowy psa w przypadku innych inwazji ciał obcych. Zamiast próbować innych chemicznych leków na rozstrój żołądka, spróbuj trochę chleba dla swojego psa.

Czy psy mogą jeść ciasto chlebowe?

Ciasto, ogólnie rzecz biorąc musi być przechowywane poza zasięgiem twoich psów. Bądź ostrożny! Ciasto drożdżowe po spożyciu może powodować rozstrój żołądka, gazy, wzdęcia u psa.

Ciasto drożdżowe spożywane na surowo może fermentować w żołądku psa, może również uszkodzić trzustkę, co może prowadzić do zapalenia trzustki, wzdęć lub silnego bólu brzucha.

Często Zadawane Pytania

 1. Czy karmienie psa chlebem jest bezpieczne?

  Jedząc od czasu do czasu niewielką ilość zwykłego chleba pies będzie zdrowy, ale zaleca się przestrzeganie normalnej diety, ponieważ chleb może wprowadzać dodatkowe kalorie do ich diety, zwiększając ryzyko otyłości. 
  Należy unikać karmienia psa kawałkami chleba, które zawierają składniki, które są dla niego toksyczne (cebula, czekolada, ksylitol itp.).

 2. Czy chleb pomoże na rozstrój żołądka u psa?

  Jeśli martwisz się o niespokojny żołądek twojego psa, najlepiej skontaktuj się z weterynarzem w celu uzyskania porady. Chociaż odrobina zwykłego chleba raczej nie zaszkodzi Twojemu zwierzakowi, dostępne są bardziej skuteczne metody leczenia i diety, które mogą pomóc w dolegliwościach żołądkowo-jelitowych.

 3. Co się stanie, jeśli mój pies zje spleśniały chleb?

  Pleśń zawiera mykotoksyny, które mogą powodować poważne skutki uboczne, takie jak wymioty, drżenie i drgawki. Toksyny mogą również powodować nieodwracalne uszkodzenie wątroby, a nawet śmierć. 
  Twój pies będzie wymagał intensywnego leczenia weterynaryjnego, jeśli jest bardzo słaby.

 4. Czy chleb dyniowy jest odpowiedni dla psów?

  Chleb dyniowy spożywany okazjonalnie w małych ilościach powinien być odpowiedni dla większości psów, o ile nie zawiera toksycznych składników, takich jak rodzynki. 
  Zwykle zawiera więcej błonnika pokarmowego i może być mniej przetworzony niż niektóre inne pieczywo. Nie należy jednak wyrabiać sobie nawyku karmienia psa chlebem, ponieważ jest bardzo tuczący.

 5. Czy chleb z ziarnami jest odpowiedni dla psów?

  Chleb, który zawiera nasiona, prawdopodobnie nie spowoduje żadnych szczególnych problemów u Twojego psa, jeśli będzie podawany okazjonalnie w małych ilościach, ale jeśli zawiera jakiekolwiek toksyczne składniki, należy go unikać.

 6. Czy mogę karmić psa chlebem żytnim?

  Małe ilości chleba żytniego nie powinny powodować żadnych problemów u twojego psa, ale pamiętaj, że regularne karmienie psa jakimkolwiek chlebem może dodać puste kalorie do jego diety i spowodować niezdrowy przyrost masy ciała.

 7. Czy mogę karmić mojego psa chlebem na zakwasie?

  Nie ma szczególnych obaw związanych z karmieniem psów chlebem na zakwasie niż jakimkolwiek innym rodzajem chleba, ale nie jest to zalecane ze względu na dodawanie zbędnych kalorii do ich diety.

[irp]

Końcowe przemyślenia

Podsumowując jest mało prawdopodobne, aby zwykły zwykły chleb, spożywany w małych ilościach, powodował zbyt wiele obaw zdrowych u psów. Pamiętaj jednak, że powinieneś starać się nie karmić psa rzeczami, które wykraczają poza jego normalną dietę, a chleb nie doda zbyt wiele wartości odżywczych – z wyjątkiem dodatkowych kalorii.

ZOBACZ TAKŻE