WesołeZwierzakiPiesŻywienie psówPłatki owsiane dla psa. Czy pies może jeść płatki owsiane?

Płatki owsiane dla psa. Czy pies może jeść płatki owsiane?

Próbujesz dowiedzieć się, czy podawanie psu płatków owsianymi jest bezpieczne? Odpowiadamy na wszystkie pytania związane z płatkami, w tym ile i jak często może on je spożywać!

Wszyscy je znamy i niezależnie od tego, czy je kochasz, czy nienawidzisz nie można zaprzeczyć, że są sycące i zdrowe. Jeśli lubisz je jeść na śniadanie, możesz się zastanawiać, czy Twój pies też może się przyłączyć.

Płatki owsiane są ogólnie bezpieczne dla psów. W rzeczywistości jest to bardzo powszechnie stosowany dodatek i znajduje się w wielu produktach dla psów i kotów. Większość psów może dostawać płatki owsiane bez żadnych negatywnych skutków, zakładając, że są one dawane w odpowiednich ilościach.

Czy płatki mogą powodować choroby u psów?

Oczywiście nawet warzywa, takie jak imbir mogą powodować problemy u kilku psów, a płatki owsiane nie są wyjątkiem. Psy uczulone na owies będą miały trudności z przetrawieniem ich, co skutkuje problemami skórnymi.

Ponadto zbyt duża ilość może wytrącić jego dietę z równowagi, a zbyt dużo błonnika przechodzącego przez organizm może powodować rozstrój żołądka.

Czy płatki owsiane są pożywne dla psów?

Mają wiele zalet odżywczych. Są doskonałym źródłem białka i mogą być używane jako źródło energii ze względu na poziom węglowodanów. Sa również bogate w białko, zwłaszcza w porównaniu z innymi zbożami.

Płatki owsiane zawierają:

  • Kalorie:  389,
  • Woda:  8%,
  • Białko:  16,9 g,
  • Węglowodany:  66,3 g,
  • Cukier:  0 gramów,
  • Błonnik:  10,6 grama,
  • Tłuszcz:  6,9 grama.

[irp]

Czy płatki znajdują się w karmach dla psów?

Są powszechnym składnikiem wielu produktów dla psów. W rzeczywistości są wymieniane jako główny składnik kilku diet, najczęściej w połączeniu z jagnięciną lub kurczakiem.

Wiele z nich jest sprzedawanych na wrażliwą skórę lub żołądek, ponieważ psy rzadziej mają problemy z owsem niż pszenicą. Pokarmy przeznaczone dla psów na diecie często zawierają również płatki.

Najlepsze rodzaje płatków dla psów

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz od czasu do czasu dawać psu trochę płatków, warto zastanowić się jaki rodzaj jest najlepszy. Nie zaleca się dawania psu płatków smakowych, ponieważ aromaty lub dodatkowe składniki mogą nie być bezpieczne dla twojego szczeniaka.

Mogą również zawierać wysoki poziom cukru, co przeciwdziała korzyściom zdrowotnym płynącym z płatków.

Płatki dla psów z problemami zdrowotnymi

Są świetne dla zdrowia układu pokarmowego u psów. Niektórzy zalecają dawanie psom płatków w celu leczenia biegunki, ale może to nie być najlepsze podejście. Może to pomóc jedynie psom, które mają stale lekko miękki, ale wciąż uformowany stolec. Dotyczy to również psów na specjalnej diecie z problemami z gruczołami odbytu.

Niektórzy twierdzą, że psy z zaparciami powinny także dostawać płatki. Może to dotyczyć psów z łagodnymi zaparciami, ale dla tych z ciężkimi zaparciami płatki nie będą odpowiednie, aby przywrócić ruch jelit.

[irp]

Jak przygotować owsiankę dla psa?

Unikaj tych z dodatkiem cukru i tych co mogą mieć niebezpieczne składniki, takie jak orzechy, rodzynki lub ksylitol. Należy je mieszać z wodą, a nie z mlekiem, wiele psów ma trudności z trawieniem laktozy, a nadmiar może powodować wymioty i gazy.

Zmieszaj płatki z wodą, gotuj w kuchence mikrofalowej przez około dwie minuty. Ugotowane płatki owsiane dobrze zamieszaj i pozostaw owsiankę do ostygnięcia, zanim zaczniesz karmić swojego psa. Polecamy używać ich jako nakładkę na pokarm dla psów, aby zapewnić najlepsze wrażenia.

Ile płatków może zjeść mój pies?

Jak wszystkie rzeczy, płatki także należy dawać z umiarem. Dawanie psu zbyt dużej ilości może powodować problemy zdrowotne. Po pierwsze, więcej błonnika niekoniecznie oznacza lepiej – zbyt duże ilości mogą powodować tyle samo problemów, co za mało.

Po drugie, Twój pies powinien już być na idealnie zbilansowanej diecie, a dodanie dodatkowych składników odżywczych może to zaburzyć. Na przykład, dodatkowy fosfor w płatkach może powodować brak równowagi wapnia w organizmie. Może to prowadzić do problemów z kośćmi.

Jeśli dajesz psu płatki oprócz jego zwykłej diety, prawdopodobnie będzie miał nadwagę. Może to powodować dalsze poważne problemy zdrowotne i wymagać podania psu niskokalorycznej karmy dla psów.

Przekąski nie mogą przekraczać więcej niż jedna dziesiąta dziennego spożycia kalorii. To sprawia, że nie zaburzasz zbilansowanej diety psa przygotowanej przez eksperta żywienia.

[irp]

Czy psy mogą codziennie jeść płatki?

Tak długo, jak nie przeciążasz zapotrzebowania kalorycznego, możesz codziennie dawać psu płatki. Jeśli dajesz mu je z powodu problemu medycznego, być może będziesz musiał dawać je codziennie, aby uzyskać pozytywne wyniki.

Bardziej prawdopodobne jest jednak, że dajesz je psu jako przysmak, więc warto mieszać je z innymi przysmakami i podawać co kilka dni.

ZOBACZ TAKŻE