WesołeZwierzakiPiesŻywienie psówCzy pies może jeść mango? Czy jest to odpowiedni owoc dla psa?

Czy pies może jeść mango? Czy jest to odpowiedni owoc dla psa?

Ponieważ wiele osób lubi dzielić się tym, co je ze swoimi psimi towarzyszami, ważne jest, aby wiedzieć, co jest, a co nie jest bezpieczne jako przysmak dla Twojego psa.

Na szczęście są one bezpieczne, o ile są przygotowywane w określony sposób i podawane tylko z umiarem. W rzeczywistości mogą nawet oferować pewne zdrowe korzyści żywieniowe.

Czy psy mogą jeść mango?

Tak, psy mogą dostawać ten owoc jako smaczną i zdrową przekąskę. Słodki owoc jest doskonałym źródłem witamin, minerałów, przeciwutleniaczy, białka i błonnika pokarmowego, które wspierają zdrowie psów.

Oto tylko kilka korzyści zdrowotnych:

  • Witamina A wspomaga dobry wzrok (szczególnie u starszych psów), pomaga w zapobieganiu zaćmie, wspomaga ślepotę nocną i suchość oczu.
  • Wysoki poziom przeciwutleniaczy pomaga wzmocnić układ odpornościowy psów i chronić przed chorobami zwyrodnieniowymi.
  • Zawiera białko, które może pomóc w naprawie mięśni i innych ważnych tkanek organizmu.
  • Błonnik nie tylko zapewnia sprawne funkcjonowanie przewodu pokarmowego, ale także łagodzi objawy biegunki i zaparć.

[irp]

Czy psy mogą jeść suszone mango?

Suszone są bardzo bogate w cukier, kalorie i węglowodany. Proces suszenia pozbawia również owoce niektórych właściwości zdrowotnych, dlatego nawet jeśli niewielka ilość nie zaszkodzi, należy trzymać się świeżej odmiany.

Zbyt duża ilość może powodować rozstrój żołądka, a także próchnicę zębów, co prowadzi do kosztownych kosztów leczenia.

Czy mango może zaszkodzić psu?

Chociaż owoc ma wiele korzyści zdrowotnych, w pewnych okolicznościach może być szkodliwy.

  • Psy cierpiące na schorzenia, takie jak zapalenie trzustki lub cukrzyca wymagają bardzo specyficznej diety, aby zachować zdrowie. Jeśli Twój zwierzak ma jakąś chorobę podstawową, porozmawiaj ze swoim weterynarzem przed dodaniem nowych pokarmów do jego diety.
  • Skórka owocu jest szkodliwa dla psów, ponieważ zawiera urushiol, który może powodować wysypkę.
  • Pestka jest szkodliwa, ponieważ stwarza duże ryzyko zadławienia, a także jest toksyczna dla psów, ponieważ zawiera cyjanek.

Jeśli Twój pies zje skórkę, nie musisz się od razu martwić. Po prostu miej go na oku, a jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki niedrożności, takie jak wymioty lub biegunka, skontaktuj się z weterynarzem.

Ile mango mogą zjeść psy?

Jedna czwarta szklanki świeżego owocu raz w tygodniu to odpowiednia porcja, aby zapobiec cukrzycy i otyłości.

Nadmierna ilość może to skończyć się rozstrojem żołądka z powodu wysokiej zawartości błonnika w owocach. Błonnik pokarmowy jest dobry dla psów z umiarem, ale jego zbyt duża ilość może powodować biegunkę.

Pamiętaj, że niektóre psy są uczulone na mango, więc zawsze powinieneś zacząć od karmienia ich małymi ilościami, aby upewnić się, że nie ma skutków ubocznych z powodu alergii.

[irp]

Jak podawać psu mango?

Dokładnie umyj owoc, obierz skórkę i usuń pestkę. Pokrój owoc na kawałki w zależności od wielkości psa. Możesz również przetrzeć owoc i dodać go do twarogu lub zamrozić je z wodą co posłuży ci jako orzeźwiająca, letnia przekąska.

Uwaga : Nigdy nie podawaj swojemu psu zepsutego owocu. Zgniłe owoce wytwarzają etanol (alkohol), który jest szczególnie trujący dla psów. Objawy zatrucia alkoholem obejmują wymioty, drżenie i drgawki, które wymagają natychmiastowej pomocy weterynarza.

ZOBACZ TAKŻE