WesołeZwierzakiPiesŻywienie psówKtóre kości dla psa są najlepsze? Czy psy w ogóle powinny jeść...

Które kości dla psa są najlepsze? Czy psy w ogóle powinny jeść kości?

Podczas gdy wiele osób uważa psy i kości za nierozłączną parę, kość należy dawać psu tylko w określonych okolicznościach. Dzięki poniższym wskazówkom unikniesz narażenia swojego zwierzaka na ryzyko zadławienia i problemy zdrowotne.

Istnieją kości, które psy mogą jeść, a inne mogą spowodować poważne uszkodzenia, jeśli zostaną nadgryzione lub połknięte. Ogólnie rzecz biorąc, surowe z dużych zwierząt gospodarskich są bezpieczne dla psów.

Dawanie ugotowanych i na tyle małych, że mogą się nimi zadławić jest zabronione. Kiedy i jak dajesz również ma znaczenie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

Jakie rodzaje kości mogą jeść psy?

Surowe vs gotowane 

Większość ekspertów weterynarii zgadza się, że znacznie bezpieczniej jest podawać psu surowe niż ugotowane. Gotowanie powoduje zmiękczenie i zwiększa ryzyko ich odłamania podczas gryzienia.

Rozmiar

Wybierz duże, grube zamiast małych lub wąskich. Psy rzadziej przełamują duże kości na mniejsze kawałki, które mogą połknąć, a tym samym się zadławić.

Istniejące problemy z trawieniem

Jeśli Twój pupil cierpi na problemy trawienne, takie jak zespół jelita drażliwego lub biegunki, nie należy ich podawać. Szpik kostny może nasilać te problemy.

[irp]

Kości wołowe dla psa

Jednym z najczęstszych pytań, które widzimy, jest „czy Twój psi przyjaciel może jeść żeberka wołowe?” Tak, o ile są duże. Kości cielęce, jak i wołowe są naturalnie twardsze niż większość innych rodzajów, co utrudnia psom ich gryzienie i pokruszenie.

Czy psy mogą jeść gotowane kości wołowe? W przeszłości między ekspertami weterynarii było pewne nieporozumienie w tej sprawie, ale ogólny konsensus jest taki, że gotowane niezależnie od rodzaju nie są dobre dla psów.

CIEKAWOSTKA: Gdy zaczynasz zgłębiać temat diety barf, możesz zdziwić się, że jej nieodłączną częścią są kości.

Kości drobiowe dla psa

Czy kości z kurczaka dla psa są odpowiednie? Odpowiedź jest prosta, NIE, a tym bardziej po ugotowaniu, gdyż łatwo się łamią i kruszą. Może to spowodować, że Twój psiak zakrztusi się, gdy przechodzą one przez przełyk.

Co gorsza, ostre, odłamane kawałki mogą przebić przewód pokarmowy psa, co nie tylko może powodować silny ból i infekcję, ale może również prowadzić do śmierci, jeśli nie zostaną natychmiast usunięte.

[irp]

Kości wieprzowe dla psa

Nie są one bezpieczne dla Twojego czworonoga, niezależnie od sposobu podania. Obejmuje to żeberka wieprzowe, z szynki i z kotleta wieprzowego.

Kości dla psa, a korzyści zdrowotne

Żucie jest dla psów naturalnym i ważnym zachowaniem. Surowe kości dawane psu jako przysmak, przekąska działają jak szczoteczka i nici dentystyczne na zęby psa. Żylaste rozbijają kamień nazębny i zmniejszają choroby dziąseł, czyszcząc zęby.

Stymuluje również produkcję enzymów śliny, które zapobiegają gromadzeniu się płytki nazębnej. Psy w tym momencie są również mniej podatne na drapanie lub lizanie własnych łap.

Surowe są dobrym źródłem wapnia, fosforu i innych minerałów. Działają korzystnie na układ pokarmowy, w tym wzmacniają mięśnie brzucha, zapobiegają wzdęciom, sprzyjają zdrowym wypróżnieniom i zapobiegają problemom z gruczołami odbytu.

Pamiętaj też, że żadna przekąska nie powinna zastępować pełnowartościowej, odżywczej karmy.

[irp]

Gryzaki ze sklepu zoologicznego jako alternatywa

 Istnieje wiele sposobów na zaspokojenie chęci psa do gryzienia. Zabawki wykonane ze skręconych włókien lin lub gryzaki dla psa to dobry wybór. Możesz utrzymać zęby psa w czystości, szczotkując je codziennie.

ZOBACZ TAKŻE