WesołeZwierzakiPiesŻywienie psówCzy pies może jeść gruszki? Przeczytaj zanim podasz je psu.

Czy pies może jeść gruszki? Przeczytaj zanim podasz je psu.

Gruszki to cudownie słodkie i soczyste owoce bogate w przeciwutleniacze i minerały. Ponieważ są tak dobre dla nas, ludzi, mogło to spowodować, że nie raz zatrzymałeś się i pomyślałeś „czy pies może jeść gruszki?”

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy Twoje szczenię może dostać kawałek tego owocu, gdy będziesz cieszyć się tą pożywną i pyszną przekąską oraz czy gruszki są dobre dla psów.

Czy psy mogą jeść gruszki?

Odpowiedź brzmi tak – psy mogą jeść gruszki! Są w porządku, aby je okazjonalnie podawać swojemu pupilowi. Pamiętaj tylko, że nie wszystkie psy lubią owoce, więc nie zdziw się, jeśli twój czworonożny przyjaciel nie jest zainteresowany gruszkami.

I zawsze upewnij się, że kroisz gruszkę na małe kawałki i spróbuj najpierw dać swojemu psu mały kawałek, aby zobaczyć jak zareaguje.

[irp]

Czy psy mogą jeść gruszki z puszki?

Nie, psy nie mogą jeść gruszek z puszki, ponieważ są one przechowywane w sokach, które są bardzo bogate w cukier i mogą podrażniać ich przewód pokarmowy i powodować rozstrój żołądka.

Zbyt wiele słodkich pokarmów może również prowadzić do otyłości i próchnicy zębów, więc najlepiej jest ogólnie ograniczyć spożycie tego typu owoców i trzymać się z dala od owoców z puszek.

Czy gruszki są dobre dla psów?

Gruszki są bogate w witaminę C i K, a także błonnik, ale ponieważ są również bardzo bogate w cukier, zalecamy karmienie tylko niewielką ilością.

Czy szczenięta mogą jeść gruszki?

Tak, mały kawałek świeżej gruszki jest w porządku, aby dać szczeniakowi, ale pamiętaj, żeby karmić go tylko miąższem, a nie skórą.

[irp]

Jak karmić psy gruszkami?

Zanim podasz psu gruszki, zawsze upewnij się, że są świeże i dojrzałe. Najpierw umyj gruszkę, odetnij kawałek wielkości kęsa i unikaj szypułki, ponieważ może to grozić zadławieniem i utrudnić psu przejście przez przewód pokarmowy.

Upewnij się również, że usuniesz wszelkie nasiona i liście, ponieważ zawierają one śladowe ilości cyjanku.

Podawaj swojemu psu gruszki tylko z umiarem i upewnij się, że spożycie przekąsek Twojego pupila nie stanowi więcej niż 10% jego dziennych kalorii.

Jeśli twój zwierzak jest cukrzykiem, zawsze unikaj gruszek i innych słodkich owoców, ponieważ są one bogate w cukier.

ZOBACZ TAKŻE