WesołeZwierzakiPiesPielęgnacja psówJak dbać o sierść psa? Najlepsze produkty do pielęgnacji sierści.

Jak dbać o sierść psa? Najlepsze produkty do pielęgnacji sierści.

Zmiany sezonowe, schorzenia i dieta mogą mieć wpływ na skórę i sierść psa. Chociaż regularne szczotkowanie, kąpanie i pielęgnacja są niezbędne, aby Twoje szczenię wyglądało i czuło się jak najlepiej, niektóre psy mogą również cierpieć na alergie skórne, co utrudnia utrzymanie ładnej, lśniącej sierści.

Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby pomóc swojemu pupilowi. Pomiędzy szamponami, szczotkami, smakołykami i specjalnie przygotowaną karmą możesz znaleźć sposób na utrzymanie najlepszej, lśniącej sierści przy jednoczesnym zachowaniu zdrowej skóry!

Oznaki zdrowej sierści

Skąd wiesz, czy sierść psiaka jest w dobrym stanie? Po prostu użyj swoich zmysłów.

  • Sierść u psa powinna być elastyczna i gładka, nieżależnie od rodzaju sierści i od tego czy pies jest krótkowłosy, czy długowłosy. Jeśli tekstura jest sucha lub szorstka, albo jeśli włosy są kruche i połamane (tak, psy też mają rozdwojone końcówki), musisz podjąć działanie.
  • Powinna dobrze wyglądać. Pomyśl o tym w ten sam sposób, w jaki myślisz o własnych włosach: chcesz, aby sierść zwierzaka była piękna, sprężysta, a nie wiotka, szczeciniasta lub matowa.
  • Płaszcz powinien ładnie pachnieć, nawet jeśli nie został dopiero co wykapany. W rzeczywistości, jeśli kąpiesz psa mniej więcej raz w miesiącu, pies nie powinien w ogóle brzydko pachnieć. Zjełczały, oleisty lub kwaśny zapach sygnalizuje, że bakterie rozkładają naturalne olejki ochronne skóry.

[irp]

Co sprawia, że ​​sierść psa jest zdrowa?

Najważniejszym czynnikiem wzrostu wspaniałej sierści jest dobre odżywianie lub dieta bogata w kwasy tłuszczowe i mięso, drób lub ryby. Oznacza to, że etykieta na opakowaniu powinna zawierać jakiś rodzaj mięsa (wołowina, jagnięcina), drób (kurczak) lub ryby jako pierwszy i najbardziej dominujący składnik – nie kukurydza, pszenica, jęczmień czy ryż. Aby uzyskać dodatkowy połysk, niektórzy dietetycy zalecają również mieszanie łyżeczki oleju roślinnego z karmą psa raz lub dwa razy dziennie.

Pielęgnacja psiej sierści to kolejny sposób. Regularne szczotkowanie szczoteczką o miękkim włosiu może pomóc utrzymać sierść w czystości i połysku.

Suplementy diety mogą pomóc, ale nie muszą. Jeśli uważasz, że sierść czworonoga nie jest taka, jak powinna, najpierw spróbuj zmienić karmę. Jeśli to nie zadziała, weterynarz może pomóc Ci zdecydować, czy warto karmić psa kwasami omega-3, czy innym rodzajem suplementu.

Produkty zapewniające zdrową sierść

Oto produkty, których możesz użyć, aby sierść twojego psa była tak błyszcząca i zdrowa, jak to tylko możliwe!

Szampon i odżywka dla psów z lawendą i miętą

Szampony i odżywki zawierające lawendę i miętę są przeznaczone do stosowania u wszystkich ras. Zawiera również olejki eteryczne, ekstrakty roślinne i aloes, które pomagają w leczeniu suchej lub podrażnionej skóry.

Lawenda pomoże Twojemu szczeniakowi uspokoić się, jednocześnie kojąc jego skórę, sprawiając, że kąpiel będzie dla wszystkich przyjemnością. Delikatna formuła sprawia, że ​​jest bezpieczny do częstego stosowania zarówno u szczeniąt, jak i dorosłych psów.

Szczotka dla psów

Zarówno groomerzy, jak i właściciele zwierząt powinni używać grzebieni, szczotek do czesania, które pomagają znacznie ograniczyć linienie, szczególnie wiosną i jesienią.

Powinna być ona tak skonstruowana, aby usuwać sierść zarówno z wierzchu, jak i podszerstka psa, co ograniczy nadmierne wypadanie. Warto też zastanowić się nad strzyżeniem psa, który tego wymaga.

Powinna posiadać włosie po jednej stronie pędzla i zagięte po drugiej, dzięki czemu będzie wszechstronna i skuteczna w usuwaniu kołtunów i zmatowienia. Ponadto plastik, z którego jest wykonana powinien być antybakteryjny i pomaga zapobiegać i zwalczać wszelkie zarazki lub bakterie, które mogą na niej się znaleźć.

[irp]

Sucha karma dla psów o wrażliwej skórze i żołądku

W skład takiej karmy powinien wchodzić łosoś, płatki owsiane i ryż, które ułatwiają trawienie szczeniętom z wrażliwym żołądkiem, a jednocześnie pomagają sierści od wewnątrz, aby była piękna!

Ponieważ pierwszym składnikiem jest łosoś, kwasy omega 3 wspomagają stawy Twojego pupila, a omega 6 pomagają utrzymać piękną sierść i zdrową skórę psa. Karma tego typu nie powinna również zawierać soi, kukurydzy ani pszenicy, dzięki czemu będzie idealna dla psów z alergią

ZOBACZ TAKŻE