WesołeZwierzakiAktualnościWilk porzucony przez matkę dorasta z ludzką rodziną – zachowuje się jak...

Wilk porzucony przez matkę dorasta z ludzką rodziną – zachowuje się jak pies

Zobacz też

Mnóstwo zwierząt może być trzymanych jako zwierzęta domowe, od zwykłych jak psy i koty do egzotycznych jak węże i papugi.

W najrzadszych przypadkach można spotkać zwierzęta domowe takie jak Kira, wilk.

Kira została porzucona przez matkę w wieku zaledwie 3 dni i nie mogła przeżyć sama, na szczęście Alida przyszła na ratunek.

Alida przygarnęła ją, wychowała, wyszkoliła i wychowała jak psa, aby mogła mieć kolejną szansę na życie.

Wilki są dzikie w sercu i w przeciwieństwie do psów, nie mają w genach pokoleń udomowienia, więc zrozumiałe jest, że Kira była dość trudna do udomowienia.

Była bardziej ostrożna w stosunku do nowych rzeczy, więc Alida musiała pracować wyjątkowo ciężko. Kira potrzebowała dużo socjalizacji, spotykała się z dziećmi, dorosłymi, a nawet innymi zwierzętami.

Teraz po wielu pracach jest w pełni udomowiona i nie skrzywdziłaby muchy.

“Mama Kiry mieszkała kiedyś z rodziną, ale nie zdążyli się nią zająć i trafiła do żłobka. Ona już nie ufa ludziom. Kira urodziła się w tym samym żłobku.”

“Jeśli zostanie wypuszczona na wolność, istnieje duże prawdopodobieństwo, że umrze, ponieważ nikt nie nauczył jej polować. Matka Kiry porzuciła swoje dzieci, gdy miały 3 dni i były w żłobku, więc były karmione ręcznie. A ja zabrałam ją, gdy tylko Kira nabrała sił i również najpierw nakarmiłam ją mlekiem.”

“Zabrałam ją ze żłobka, gdy miała 28 dni. Jest inteligentna, ale bardzo uparta. Przy podejmowaniu decyzji skupia się na sobie, a nie na mnie. Od samego początku rozpoczęłam proces jej socjalizacji. Widziała ogromną ilość psów, ludzi i dzieci.”

“Chodziliśmy w różne miejsca, aby mogła badać różne zapachy, słyszeć nowe dźwięki. Wilki mają wrodzoną neofobię, strach przed wszystkim co nowe. To bardzo trudny proces, długi i żmudny, ale konieczny, aby Kira mogła żyć ze mną w miejskim środowisku i czuć się komfortowo.”

Alida zabrała Kirę ze żłobka, gdy miała zaledwie 28 dni i nadal opiekowała się nią, karmiła i uczyła udomowienia.

“Wychowanie, też miało swoje problemy, ale z wiekiem to wszystko mija, a praca przynosi owoce-Kira ma stabilną i łagodną psychikę, nie reaguje na agresję ze strony innych psów i sama nie prowokuje konfliktów. Z dziećmi obchodzi się bardzo ostrożnie, a jeśli dziecko się jej boi, nie podchodzi do niego.”

Alida zadbała o to, by nie bała się współczesnego świata, dlatego zabierała ją na mnóstwo przygód.

“Na ulicy ludzie na ogół reagują z zaciekawieniem, proszą o zrobienie zdjęcia, pytają, czy to niebezpieczne mieszkać z wilkiem, a szczególnie, gdy w domu jest dziecko (mam 7-letniego syna Bogdana.)”

Kira jest teraz w pełni udomowionym szczęśliwym psem, który mieszka w domu z 7-letnim chłopcem, którego bardzo kocha.

Alida często jest pytana przez przechodniów, jak to jest mieszkać z wilkiem.

“W prawdziwym życiu ludzie reagują całkiem normalnie, ponieważ Kira jest bardzo przyjazna i nie wzbudza w ludziach strachu. Ale w internecie ludzie są zarówno źli jak i głupi, piszą różne rzeczy. Zwłaszcza po serii reportaży na nasz temat pojawiło się mnóstwo doniesień, że postępuję bardzo głupio, skoro trzymam w domu drapieżne zwierzę.”

Aby śledzić codzienne życie Kiry i Alidy, sprawdźcie jej Instagram she.s.a.wolf

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE