WesołeZwierzakiAktualnościTwój pies naprawdę cię kocha, jeśli pokazuje ci te 4 znaki

Twój pies naprawdę cię kocha, jeśli pokazuje ci te 4 znaki

Kula włosów o błyszczącym, bystrym, energicznym spojrzeniu, która niecierpliwie czeka na Twój powrót do domu...

Zobacz też

Jak nie ulec jego urokowi, energicznemu powitaniu i miłości, którą Cię obdarza? Jeśli kochasz swojego psa, uzasadnione jest pragnienie, aby mieć pewność, że on też cię kocha. A niektóre znaki nie kłamią.

pies cię kocha

Wracasz z pracy po męczącym dniu i niespodzianka! Dom stoi do góry nogami. Poduszki na podłodze w salonie, twoje ulubione buty obgryzione… Nie wiesz jak zareagować.

Pod wpływem frustracji przychodzi ci do głowy drobna myśl i zastanawiasz się z konsternacją, czy pies naprawdę jest przyjacielem człowieka!

Ale dość wymówek, kochasz go i wybaczasz mu. Mimo wszystko pozostaje w tobie mała wątpliwość: „Czy mój pies też mnie kocha? Na to pytanie dajemy Ci kilka odpowiedzi.

Pies, idealny towarzysz

Mając niefrasobliwy charakter, pies wie, jak być ujmującym. Z dziećmi lub dorosłymi to towarzysz zabaw, spacerów w parku, a nawet przy świetle księżyca (jeśli wracasz do domu późno w nocy).

Ożywia Twoje codzienne życie i zapewnia komfort i spokój. Czy jest wierny, uspokajający? Tak, a pies czuje się dłużnikiem swojego pana za to, że go adoptował, nakarmił i opiekował się nim, ale także go pokochał.

Pies czuje miłość swojego właściciela i może być mu tylko wdzięczny. Oczywiście charakter psa może się różnić w zależności od rasy.

Jak wyjaśniła Elisabeth Tané, lekarz weterynarii, niektóre psy są niezależne, inne lubią się wysilać, a jeszcze inne polegają na swoim panu podczas zabawy i potrzebują bliskości z nim. Bez wątpienia chcą przekazać ci swoją miłość.

Jak twój pies pokazuje ci, że cię kocha?

Nasi psi przyjaciele to istoty, które reagują na ludzkie zapachy i głosy. Japoński naukowiec, Takefumi Kikusui i profesor w Laboratorium Interakcji Człowiek-Zwierzę na Uniwersytecie Azabu w Japonii odkrył podczas  badania, że ​​psy ronią łzy związane z pozytywnymi emocjami. Psy mają zatem uczucia i czują miłość do swoich panów. Jak to pokazują?

  • Gdzie nie idziesz, twój pies podąża za tobą

Nie żeby nie potrzebował samotności, ale lubi twoje towarzystwo i chodzi za tobą po domu. Od kuchni przez salon, aż po toaletę, nigdy cię nie opuszcza i potrzebuje twojej obecności przez cały czas. .

  • Twój pies cię szuka

Jest szczęśliwy, spokojny… Próbuje złapać Twój wzrok, aby wysłać Ci wiadomość pełną miłości.

„Jestem szczęśliwy z tobą, a ty mnie uszczęśliwiasz”  – zdaje się mówić.

  • Nie możesz prosić o lepsze powitanie od swojego psa

Szczekanie, wybuchy radości… Czas na imprezę. Już wyczuwa twoją obecność za drzwiami.

Cieszy się, że znów cię widzi, jakby nie było cię przez wiele dni, a nawet miesięcy. Macha ogonem, aby wyrazić swoją radość, liże cię po twarzy i jest to oznaką przywiązania. Więc tak, on cię kocha, bądź pewna.

  • Twój pies lubi spać w twoim łóżku

Ufa ci, czuje się bezpiecznie i widzi w tobie swojego przywódcę, więc lubi leżeć obok ciebie, aby się zrelaksować.

To zaufanie, które ci okazuje, pokazuje jego głębokie przywiązanie i miłość do ciebie, więc z kolei będzie cię strzegł.

Obserwuj swojego psa, aby dowiedzieć się, jak wchodzi w interakcje z tobą, jeśli chcesz wiedzieć, czy cię lubi, kocha.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE